Szkoła

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Opublikowane przez: Kategoria: Szkoła Podstawowa czwartek, 17 grudzień 2015 18:07

W niedzielę 13 grudnia w sali wiejskiej w Olszanach odbył się świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Olszanach...

W organizację wydarzenia bardzo aktywnie włączyli się również rodzice uczniów dzięki czemu na pięknie przystrojonych stoiskach można było zakupić bardzo wiele ciekawych i pięknych świątecznych rzeczy począwszy od wypieków poprzez ozdoby i stroiki. Każda klasa miała swoje stoisko, na którym mamy wcieliły się w rolę pań sprzedających, a dochód ze sprzedaży przeznaczony został na działalność naszej szkoły. Oprócz kiermaszu głównym wydarzeniem była piękna inscenizacja Jasełek Bożonarodzeniowych, w których licznie wstąpili uczniowie naszej szkoły. W trakcie występu zaprezentowały się dzieci z klas II – VI i wszyscy doskonale spisali się na scenie. Wyjątkowego kolorytu jasełek dodawała piękna dekoracja oraz stroje uczniów  i świąteczna nastrojowa oprawa muzyczna. Na widowni zjawiło się wielu zaproszonych gości między innymi Burmistrz Strzegomia pan Zbigniew Suchyta, pani Radna Gminy i Sołtys Olszan Stanisława Górska, Sołtys Modlęcina pani Krystyna Gielata, ksiądz proboszcz Józef Wróbel, emerytowani nauczyciele naszej szkoły oraz niektórzy z wielu zaproszonych sponsorów naszej szkoły. Po jasełkach, które licznie zgromadzonym gościom bardzo się podobały za co nagrodzili uczniów burzą oklasków rozpoczął się kiermasz i wszyscy zebrani w sali mieli możliwość zakupienia na stoiskach świątecznych rzeczy. Cała społeczność szkolna serdecznie dziękuje wszystkim gościom za przybycie oraz wszystkim tym, którzy wspomagają naszą szkołę, której los nie jest im obojętny. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim wszystkiego najlepszego!! 

Aktualności