Świetlica Wiejska

Dzieci z wizytą w wałbrzyskim teatrze

Opublikowane przez: Kategoria: Świetlica Wiejska niedziela, 04 maj 2014 10:48

W dniu  23 kwietnia 2014 r. dzieci uczęszczające na zajęcia organizowane przez świetlice środowiskowe  w Rogoźnicy, Strzegomiu, Olszanach i Goczałkowie wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do teatru „Lalki i Aktora” w Wałbrzychu na spektakl pod tytułem „Królestwo Koralowej Rafy” w reżyserii Marioli Ordak-Świątkiewicz...

Przedstawienie wywarło na uczniach ogromne wrażenie. Z zapartym tchem podziwiali wspaniała grę aktorów.Młodych widzów zachwyciła wielobarwna baśniowa dekoracja wprowadzająca ich w świat podwodnego królestwa Rafy Koralowej, pełnego krewetek, małży, ośmiornic, skorupiaków i wielu innych morskich stworzeń. Życie poddanych w takim uniwersum byłoby wspaniałe, gdyby nie rządy despotycznego króla Rafaela. Sprawiedliwości staje się zadość, gdy król zostaje skazany na wygnanie na Wyspę Tyranów.
Na koniec przestawienia praca aktorów została doceniona przez młodych widzów z Gminy Strzegom, którzy obdarowali artystów kwiatami w podzięce za świetny występ. Wyjazd został zorganizowany przez Strzegomskie Centrum Kultury.

Aktualności