Stowarzyszenie

LETNI OBÓZ W KRAKOWIE

Opublikowane przez: Kategoria: Stowarzyszenie sobota, 12 sierpień 2017 14:59

      Kolejny już raz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany zorganizowało w okresie wakacyjnym wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży. Działalność z zakresu organizacji wypoczynku jest jednym z głównych punktów statutowych Stowarzyszenia...

W tym roku od 31.07.17 do 04.08.17r. 42 dzieci z  Gminy Strzegom, głównie uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszanach, wzięli udział w letnim obozie zorganizowanym w Krakowie. Wyjazd był możliwy dzięki otrzymanej dotacji, w kwocie 8,400,00 zł z Gminy  Strzegom oraz środkom finansowym  pozyskanym od sponsorów. Uczestnicy wyjazdu, oprócz zwiedzania najsłynniejszych i najciekawszych zabytków Karkowa oraz atrakcyjnych miejsc rekreacyjno - turystycznych w pobliżu naszej dawnej stolicy, codziennie brali udział w zajęciach i warsztatach z zakresu profilaktyki uzależnień. Były również organizowane  konkursy i zabawy integracyjne oraz zajęcia rekreacyjno - sportowe. Dzieci i młodzież zwiedziła min: Kopiec Kościuszki , stadion Wisły Kraków, krakowski ogród zoologiczny. Miejski przewodnik oprowadził nas po Wawelu oraz Starym Mieście opowiadając nam o najsłynniejszych zabytkach. W towarzystwie przewodnika uczestnicy zwiedzili również Ojcowski Park Narodowy wraz z Jaskinią Łokietka oraz odbyli rejs statkiem po Wiśle. Byli także w Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie przewodnik opowiadał bardzo ciekawe historie związane z lotnictwem. Uczestnicy odwiedzili również słynną Kopalnię Soli w Wieliczce. Każdy pozyskał informację na temat zwiedzanych obiektów oraz poznał wydarzenia historyczne, które się z nimi wiążą. Jako ,że  obóz odbywał się w okresie wakacji, który jest czasem przeznaczonym na relaks i zabawę odbyła się też wycieczka do największego w Polsce Parku Rozrywki Energyland w Zatorze, gdzie dosłownie każdy z obecnych mógł się wyszaleć do woli i znaleźć coś dla siebie. – atrakcji było tyle, że trudno było dokonać wyboru miejsca atrakcji! W ostatnim dniu obozu z rana udaliśmy się na wycieczkę do Zakopanego, gdzie zwiedzaliśmy skocznię narciarską - Wielką Krokiew, wjechaliśmy wyciągiem na Gubałówkę oraz skorzystaliśmy z dobrodziejstw basenów termalnych na zakopiańskiej Polanie Szymoszkowej. Na zakończenie wycieczki wszyscy zwiedzili słynne Krupówki, na których zakupili wiele pamiątek.
     Obóz był bardzo udany, dzięki bogatemu programowi zwiedzania oraz wspaniałej wakacyjnej, słonecznej i upalnej  pogodzie, która towarzyszyła nam przez cały czas! W czasie zajęć profilaktycznych i warsztatów uczniowie mogli poznać zagrożenia wynikające z nałogów oraz sposoby radzenia sobie z emocjami. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili i z żalem wracali do domu….bardzo zmęczeni, ale zadowoleni!! Wycieczka mogła się odbyć dzięki dotacji z Gminy Strzegom, dzięki naszym sponsorom, którzy jak zawsze, okazali dobroć serca i wspomogli nas środkami finansowymi oraz zaangażowaniu grupy rodziców. Za wszelką pomoc finansową  dziękujemy Panu Zbigniewowi Suchycie - Burmistrzowi Strzegomia oraz wszystkim sponsorom i aktywnie  działającym rodzicom. Bez Was wyjazd byłby niemożliwy!!


   Organizatorzy – Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany

Aktualności