Aktualności Wsi

Nagrody dla mieszkanek Olszan !!

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany niedziela, 25 kwiecień 2021 18:35

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi rozstrzygnął konkurs ,,Wielkanocna Rewia Palm i Koszyczków,, adresowany do wszystkich, którzy własnoręcznie wykonują palmy i ozdabiają koszyczki...

Oceniono 300 prac. W kategorii koszyczków przyznano 1 miejsce i wyróżnienia. Pierwsze wyróżnienie za koszyczek z pisankami otrzymała Elżbieta Maciejewska z Olszan. Pani Ela ozdabia pisanki najstarszą metodą tzw. batik od dzieciństwa. Jak sama mówi , z wielką przyjemnością. Takie pisanki to prawdziwa sztuka. Serdeczne gratulacje!!

Dolnośląska Izba Rolnicza w partnerstwie z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych TUW Wrocławiu rozstrzygnęła konkurs na ,,Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny, skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich, Rad Sołeckich i wiejskich Stowarzyszeń. Należało opisać sposób wykonania, użyte materiały i przesłać gotowy stroik do Wrocławia. Stroik KGW Olszany wykonany przez Małgorzatę Nowak  zajął 3miejsce. Jest to kolejna nagroda dla naszego Koła ponieważ w miesiącu grudniu 2020 w konkursie,, Choinkowa Ozdoba,, organizowanym przez Dolnośląski Regionalny Oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu wykonane przez Małgorzatę Nowak z naszego K G W zajęły 1 miejsce. Konkurs był skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich. Serdeczne gratulacje. Te wspaniałe sukcesy naszych pań , ogólnopolskie jak pani Elżbiety czy dolnośląskie K G W,,Olszanianki, to powód do dumy i promocja wsi.

 S.Górska, sołtys

 

Aktualności