Aktualności Wsi

Dożynki Wiejskie w Olszanach 02.09.18

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany piątek, 14 wrzesień 2018 17:34

Dożynki Wiejskie w Olszanach organizujemy z potrzeby serca ale również dla zachowania tradycji. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. sprawowana przez Proboszcza – Mariana Kujawskiego oraz ks. Damiana z Legnicy...

Dożynkowy chleb, warzywa i owoce przynieśli starostowie Maria Topa i Łukasz Komornicki, a wieniec upleciony przez Helenę Sołowij - „Olszaniacy”. Po mszy korowód dożynkowy z wieńcem niesionym przez rolników przeszedł do świetlicy, gdzie z powodu sobotnich deszczy i romiękłego boiska przeniesiono biesiadę dożynkową dla gości i mieszkańców wsi. Pobyt w świetlicy uświetnili swoimi występami „Olszaniacy” i „Woliborzanki” z Woliborza k/Nowej Rudy – wesoło i z temperamentem.
    Trzecia część Dożynek odbyła się na odświętnie przystrojonym placu przy świetlicy. Na początek koncert zespołu „Ślad” ze Strzegomia. Muzyka bardziej nowoczesna, również podobała się dożynkowym słuchaczom. A potem? Potem to już tylko tańce, żarty, rozmowy ale i poważne dyskusje. Było wesoło, radośnie i przyjacielsko. Do tańca przygrywał i śpiewał Damian Mania. Darmowa zjeżdżalnia, bańki mydlane, malowanie twarzy to duże atrakcje dla dzieci. Dla nabrania sił grochówka, kiełbaski, pierogi bigos, pajda ze smalcem i ogórkiem, a na słodko ciasta i gofry.
    Zaszczycili nas swoją obecnością Burmistrz – Zbigniew Suchyta, z-ca Burmistrza – Wiesław Witkowski, Przewodniczący RM – Tomasz Marczak.
    Dożynki zorganizowała Sołtys z Marysią I, Marysią II, Danusią, Andrzejem I, Andrzejem II i Januszem z Rady Sołeckiej. Dziękujemy za nieocenioną pomoc Marii Kotabie, Ani, Sebastianowi, Kasi, Małgosi, Ali, świetliczance Małgosi, sportowcom i wszystkim którzy pomagali nam na placu przy rozkładaniu i składaniu sprzętu.
    Składam najserdeczniejsze podziękowania sponsorom: „Majątkowi Ziemskiemu Stary Jaworów S.A.”, Pietkarni T.J. Cichońscy oraz pewnemu, pragnącemu zachować anonimowość darczyńcy z Olszan za pomoc w organizacji Dożynek.

Sołtys – Stanisława Górska

Aktualności