Aktualności Wsi

„Historia i nowoczesność na Festynie” w Olszanach

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany poniedziałek, 02 lipiec 2018 09:30

Festyn z okazji „Święta Mieszkańca wsi Olszany – Dzień Dziecka” zorganizowany 16 czerwca 2018 roku przez Sołtysa, Radę Sołecką, Nauczycieli, Pracowników i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej to już tradycja...

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najważniejsze jednak były prezentacje artystyczne i sportowe dzieci szkolnych (piosenki, tańce, piramidy). Jak zawsze musiał się odbyć mecz piłkarski. Tym razem grali piłkarze LKS „Huragan” Olszany z piłkarzami prowadzonymi przez animatora sportu – Roberta Czubalę. Wynik 3:3 usatysfakcjonował obie strony. Najmłodsze dzieci z wielką energią korzystały z bezpłatnego dmuchanego placu zabaw. Balony, słodkie upominki i maskotki otrzymały wszystkie dzieci.
    Atrakcji dla wszystkich było wiele: „Pancerni Strzegom” i Grupa Joanitów strzegomskich to  powiew historii podczas Festynu. Jedni umundurowaniem i pojazdami, drudzy średniowiecznym ubiorem oraz walką na topór i miecz przypomnieli dawne czasy.
    Nowocześni byli fani motoryzacji – motocykliści na swoich żelaznych rumakach. 55 maszyn z całej okolicy: Harleye, Hondy, Yamahy i inne. Z płatnej przejażdżki wokół Olszan skorzystało wiele osób, zwłaszcza pań. Uzyskany dochód przeznaczyli na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu naszych dzieci. Organizatorem tej akcji charytatywnej był Darek Długaszek – członek Rady Rodziców.
    Bardzo wiele emocji wzbudziła akcja ratownicza w wypadku drogowym, przeprowadzona bardzo profesjonalnie przez strażaków z OSP Tomkowice, którzy mają ku temu odpowiednie uprawnienia. A nad wszystkim przelatywał samolotem (kolega drugim) pilot a równocześnie operator internetu radiowego Bogdan Stefanko.
    Posilić można się było specjałami przygotowanymi przez Radę Rodziców. Bigos, grochówka, pierogi, frytki, gofry, kiełbaski, kaszanki i karkówka z grilla to standard który jest zawsze. No i wyśmienite ciasta. Do tańca przygrywał Mateusz z kolegą z zespołu Hot Music Band. Cały dochód z Festynu został przeznaczony na dofinansowanie letniego wyjazdu dzieci szkolnych.
    Dziękujemy za przybycie gościom: ks. Proboszczowi Marianowi Kujawskiemu, przewodniczącemu RM Tomaszowi Marczakowi, z-cy Burmistrza Wiesławowi Witkowskiemu i radnym RM. Odwiedzili nas również goście z Czech, Ukrainy i woj. opolskiego. Było więc międzynarodowo.
    Organizatorzy serdecznie dziękują SCK w Strzegomiu (Eli Pienio, asystentce i akustykom), „Pancernym”, „Joanitom”, motocyklistom, Bogdanowi Stefanko, strażakom z Tomkowic za pomoc w przeprowadzeniu i uświetnieniu „Święta Mieszkańca – Dnia Dziecka”

Stanisława Górska - Sołtys

Aktualności